Lęk przed opieką nad synkiem

boję się zostać w domu sama z moim miesięcznym synkiem.Jak mam coś przynim zrobić od razu się pocę i dostaje ataku paniki.Nie jmogę jeść,spać i całyczas mam lęki.proszę o pomoc
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wiele młodych matek ma podobne lęki do Twoich - boi się dotknąć własnego dziecka z obawy, że zrobi mu krzywdę. Czy to Twoje pierwsze dziecko? Czy masz możliwość poproszenia kogoś o pomoc, o asystowanie Ci w opiece nad synkiem? Czy oprócz lęku zauważyłaś jakieś inne niepokojące objawy (spadek nastroju, drażliwość, płaczliwość)?
Pozdrawiam