Leżenie na lewym boku w ciąży

Od którego tygodnia ciąży powinnam leżeć na lewym boku ? Wiem, że na prawym boku nie powinno się.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zalecenie to dotyczy trzeciego trymestru, gdy macica jest już znacznych rozmiarów. U różnych kobiet jest różnie. Musi Pani obserwować reakcję swojego organizmu. Jeśli będzie się Pani źle czuła lub będzie się kręciło Pani w głowie leżąc na boku, jest to najlepszy sygnał, że należy zmienić pozycję.