Liczne i drobne pęcherzyki na jajnikach

W opisie usg lekarz napisał: oba jajniki z licznymi drobnymi pęcherzykami. Czy to oznacza zespół policystycznych jajników? Czy jest moźliwość, ze to coś innego, mniej groźnego? Mam nieregularne miesiaczki. Jestem po operacji tarczycy przed 10 laty mialam usuniety jeden płat, przyjmuje leki i jestem pod kontrolą endokrynologa. Planujemy ciążę, czy jest to możliwe? Bardzo prosze o pilną odpowiedź, bo oboje się martwimy. Z góry dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma takiej możliwości, by postawić diagnozę PCOS tylko na podstawie wyniku USG. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.