Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zespół policystycznych jajników a skutki antykoncepcji hormonalnej

Witam, tabletki antykoncepcyjne Teenia przyjmuję od 4 lat, przed ich stosowaniem nie miałam problemów z regularnością miesiączek. Po wykonaniu usg wyszło - jajnik prawy i lewy z drobnymi pęcherzykami do 3 mm . Lekarz ginekolog stwierdził zespół policystycznych jajników. Czy pęcherzyki te mogą wynikać z przyjmowania antykoncepcji hormonalnej ? Czy lekarz na podstawie samego wyniku usg może stwierdzić pcos?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Czy pęcherzyki te mogą wynikać z przyjmowania antykoncepcji hormonalnej ?
- jednym z ubocznych skutków stosowania antykoncepcji hormonalnej jest właśnie powstawanie torbieli na jajnikach Czy lekarz na podstawie samego wyniku usg może stwierdzić pcos?
- na podstawie samego USG nie można postawić takiej diagnozy
- proszę na ten temat poczytać sobie na stronach:
https://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos
http://www.endokrynologia.net/content/pcos-zesp%C3%B3%C5%82-policystycznych-jajnik%C3%B3w

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety