Mężczyzna , 24 lata Witam serdecznie. Przez kilka ostatnich dni sporo popilem, bylem na weselu, pilem bardzo duzo. Aktualnie doswiadczam majaczenia alkoholowego, w nocy mialem halucynacje, bylem przerazony, gdy zasnalem budzily mnie koszmary. Dzisiaj jest juz lepiej, bylem nawet w sklepie jednak wciaz odczuwam lekki ucisk w w okolicy uszu oraz niepokoj. Wyczytalem w internecie, iz jest to stan zagrazajacy zyciu i wymaga leczenia szpitalnego. Czy naprawde pojsc do szpitala czy moge poczekac az poczuje sie lepiej?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Proszę koniecznie udać się do lekarza, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Lekarz po badaniu określi czy na pewno jest to majaczenie alkoholowe.

Mgr Anna Ingarden 90
Mgr Anna Ingarden Psycholog, Kraków 90 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Może być to majaczenie alkoholowe, ale równiez dobrze alkohol który spożywał Pan w ostatnim czasie mógł "włączyć" halucynacje, które mają inne niż alkohol źródło. Sprawę tą należy wyjaśnić u lekarza POZ, który ewentualnie skieruje Pana na dalsze specjalistyczne diagnozowanie i leczenie. Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Zatrucie alkoholem etylowym – Zatrucie alkoholowe stanowi coraz większy procent wszystkich wykrywanych zatruć. Alkohol etylowy (etanol) należy do organicznych związków chemicznych. Stanowi podstawowy składnik wódek i czystego spirytusu. Etanol bardzo szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, kilka minut po spożyciu przenika do krwi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: