Majaczenie alkoholowe, niepokój i ucisk w okolicy uszu

Witam serdecznie. Przez kilka ostatnich dni sporo popilem, bylem na weselu, pilem bardzo duzo. Aktualnie doswiadczam majaczenia alkoholowego, w nocy mialem halucynacje, bylem przerazony, gdy zasnalem budzily mnie koszmary. Dzisiaj jest juz lepiej, bylem nawet w sklepie jednak wciaz odczuwam lekki ucisk w w okolicy uszu oraz niepokoj. Wyczytalem w internecie, iz jest to stan zagrazajacy zyciu i wymaga leczenia szpitalnego. Czy naprawde pojsc do szpitala czy moge poczekac az poczuje sie lepiej?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Lekarz po badaniu określi czy na pewno jest to majaczenie alkoholowe.

Może być to majaczenie alkoholowe, ale równiez dobrze alkohol który spożywał Pan w ostatnim czasie mógł "włączyć" halucynacje, które mają inne niż alkohol źródło. Sprawę tą należy wyjaśnić u lekarza POZ, który ewentualnie skieruje Pana na dalsze specjalistyczne diagnozowanie i leczenie. Pozdrawiam.