Czy przy odstawieniu alkoholu może wystąpić u mnie padaczka alkoholowa?

Witam. Mam pytanie czy przy odstawieniu alkoholu jest możliwość wystąpienia u mnie padaczki alkoholowej? Mam 23 lata, w wieku 18 lat zacząłem pić alkohol na codzień. Piłem codziennie 4 piwa lub około 250-300ml wódki (TYLKO WIECZORAMI). Dokładny rok temu przestałem pić na pół roku, z objawów odstawienia miałem bezsenność, lekkie trzęsienie rąk i lęki. Od września poprzedniego roku znów piję, miałem 5dniową przerwę jeszcze w listopadzie i było tak jak wyżej. Mam się czego bać? Nie potrzebuję detoksu bo sam daję radę wytrzymać tylko chodzi o tą padaczkę. Raczej nie powinienem dostać padaczki, tak? I w razie czego, będę widział jak padaczka będzie się zbliżała? Miałbym wtedy jakieś benzodiazepiny lub jakiś alkohol przy sobie tak wrazie w. Pozdrawiam

Szanowny Panie im wcześniej odstawi Pan alkohol tym lepiej, padaczka alkoholowa wynika z uszkodzenia mózgowia wynikającego z nadmiernego picia a nie z odstawienia