Co może powodować zatkanie uszu?

od miesiąca zatkane uszy, teraz wrażenie, że coś rozpiera w kierunku głowy,stan podgorączkowy 37 - 37,4 od miesiąca,OB i crp w normie, lekarz rodzinny nic nie widzi. przy zatkaniu nosa i dmuchaniu uszy się odtykają tylko na chwilę. oprócz tego nudności. jakie mogą być przyczyny. czy mogę użyć środków do oczyszczania uszu? (mam wrażenie, że nie ma dużo woskowiny, bardziej jakby coś płynnego momentami)

Pielęgniarka w POZ może oczyścić przewody słuchowe, specjalnym do tego sprzętem. Samemu proszę lepiej tego nie robić. Ponadto z problemem zatykania uszu proponowałabym zgłosić się do laryngologa.