Małopłytkowość poprzedzająca infekcję dróg oddechowych

Mam 5 l chłopca.2 tyg temu trafił do szpitala z powodu wybroczyn- badania pokazały płytki krwi-3 tys./µl.Pozostałe wyniki badań krwi w normie. Małopłytkowość poprzedziła infekcja dróg oddech. Stwierdzono ITP. Podano immunoglobulin dożylnie-sandoglobulin 15g(24h).Po podaniu płytki rosły tj.w 2 dobie 44 tys/µl.W 3 dobie 107 tys/µl. opuściliśmy szpital. W 5 dobie po podaniu leku badania krwi wykazało 262 tys/µl. Po 14 dn od podania leku-187 tys/µl. Skąd ten spadek? Innego leczenia nie zalecono.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, poziom płytek wymaga kontroli i pozostawania pod opieką hematologa. Nie można wykluczyć, że płytki są w dalszym ciągu niszczone i konieczne może być ponowne lub bardziej agresywne leczenie leczenie.