Mam 17 lat, 180 cm wzrostu i ważę około 72 kg. Czy moja waga jest prawidłowa?

Mam 17 lat, 180 cm wzrostu i ważę około 72 kg. Nie wiem, czy to za dużo, czy za mało? Jest mi źle z tą wagą, brzuszkiem i szerokimi biodrami. Od tygodnia biegam, pływam, nie jem słodyczy ani żadnych posiłków po godzinie 18.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja waga jest jak najbardziej prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Jeśli nie czujesz się dobrze w swoim ciele i chcesz je wysmuklić, proponuję aktywność fizyczną i zdrowe odżywienie. Musisz jednak wiedzieć, że na efekty trzeba czekać, czasami ponad miesiąc. Sport jest nie tylko korzystny ze względu na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, ale i na zdrowie oraz samopoczucie.

Sprawdź również czy Twoje nawyki żywieniowe są prawidłowe.
Przeczytaj artykuł http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki który wyjaśnia na czym polega prawidłowe żywienie.

Pozdrawiam