Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam natręctwa myślowe. Czy da się przez to przejść?

Mam 16 lat i jestem pół roku po nerwicy. Jednak całkowicie nie przeszło. Pozostały mi po niej natręctwa myślowe. Jestem w nowej szkole i boję się, że ktoś mnie skrzywdzi. Ciągle mam myśli, że ktoś chce mi coś zrobić. Oprócz tego chyba mam nawroty jakieś. Nie widzę sensu życia i czarno widzę swoją przyszłość. Zawsze uważałem się za osobę nieudolną. Nic mi nie wychodzi i nie mogę znaleźć czegoś, co sprawiłoby mi przyjemność. Mam też myśli samobójcze i poczucie winy. Co to może być? Da się jakoś przez to przejść? Obawiam się najgorszego.

MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam.

Witam.

Nerwica może nawracać, dalej utrudniać nasze życie, obniżać nastrój.
Z Twojego listu wynika, ze rzeczywiście objawy są dosyć poważne i z pewnością jest Ci trudno w takim stanie psychicznym. Piszesz, ze zawsze uważałeś się za osobę nieudolną i nic Ci nie wychodzi. Niestety negatywny stosunek do siebie wpływa na nasz stan psychiczny, obniża nastrój. Z kolei obniżony nastrój wtórnie wpływa na nasze myśli i stają się one jeszcze bardziej katastroficzne. W ten sposób tworzy się błędne koło, które zatacza się coraz większym kręgiem niszcząc nasze życie.
Proponuje Ci zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty. Tam będziesz mógł dokładnie omówić swój problem i razem z terapeutą zastanowić się nad drogą do uzdrowienia. Nie ma czasu do stracenia.
Życzę Ci powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy