Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam natręctwa myślowe. Czy da się przez to przejść?

Mam 16 lat i jestem pół roku po nerwicy. Jednak całkowicie nie przeszło. Pozostały mi po niej natręctwa myślowe. Jestem w nowej szkole i boję się, że ktoś mnie skrzywdzi. Ciągle mam myśli, że ktoś chce mi coś zrobić. Oprócz tego chyba mam nawroty jakieś. Nie widzę sensu życia i czarno widzę swoją przyszłość. Zawsze uważałem się za osobę nieudolną. Nic mi nie wychodzi i nie mogę znaleźć czegoś, co sprawiłoby mi przyjemność. Mam też myśli samobójcze i poczucie winy. Co to może być? Da się jakoś przez to przejść? Obawiam się najgorszego.

MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam.

Witam.

Nerwica może nawracać, dalej utrudniać nasze życie, obniżać nastrój.
Z Twojego listu wynika, ze rzeczywiście objawy są dosyć poważne i z pewnością jest Ci trudno w takim stanie psychicznym. Piszesz, ze zawsze uważałeś się za osobę nieudolną i nic Ci nie wychodzi. Niestety negatywny stosunek do siebie wpływa na nasz stan psychiczny, obniża nastrój. Z kolei obniżony nastrój wtórnie wpływa na nasze myśli i stają się one jeszcze bardziej katastroficzne. W ten sposób tworzy się błędne koło, które zatacza się coraz większym kręgiem niszcząc nasze życie.
Proponuje Ci zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty. Tam będziesz mógł dokładnie omówić swój problem i razem z terapeutą zastanowić się nad drogą do uzdrowienia. Nie ma czasu do stracenia.
Życzę Ci powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy