Masło śmietankowe na diecie redukcyjnej

Witam mam taki problem jestem na diecie redukcyjnej a moim problemem nie są słodycze tylko masło śmietankowe na chlebie pszennym, jadamy o różnych porach gotuję na 2 garnki podczas robienia posiłku np kolacji podjadam już po swojej kolacji np przylepkę z ogromem masła..dlaczego tak jest? nie mogę schudnąć pewnie przez ten nawyk jak sobie pomóc? jak z tym walczyć?

Witam serdecznie,

Masło śmietankowe podobnie jak chleb pszenny powinno być wyeliminowane na diecie redukcyjnej. Musi Pani prześledzić swoją dietę i sprawdzić czy jest odpowiednio zbilansowana- chętnie w tym pomogę. Byś może w Pani jadłospisie brakuje dobrych tłuszczów lub innych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i organizm się ich domaga. Inną opcją jest to że porostu bardzo lubi Pani dane masło i ma zbyt słabą silna wolę aby opanować sie przed jego zjedzeniem. Musi Pani jednak z tym walczyć ponieważ niewątpliwie wpływa to na Pani sylwetkę i tempo procesu odchudzania.
Jeżeli chciałaby Pani abym sprawdziła Pani jadłospis można wysłać mi na maila przykładowy dzień z dokładnym rozpisaniem co Pani spożywa. Ja prześledzę dietę i poprawie ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

witam, na penwoe nalezy ograniczyc spozycie masła do 1 łyzki płaskiej na dzien, ale tzreba tez wprowadzic chleb arzowy eliminujac biały bedzie Pani po nim bardziej syta co mzoe spowodowac ze zje PAni mniej kromek a jednoczesne mniej masła.

Witam.
W diecie nie powinno być pieczywa pszennego, a tym bardziej z masłem. Jeżeli je Pani 5 razy dziennie co 2-3 godziny o regularnych porach to nie powinna Pani odczuwać głodu po swojej kolacji ( która nie powinna zawierać pieczywa). W tym przypadku polecam jeść warzywa i to najlepiej zielone, zawierają błonnik. Na dietę duży wpływ ma też psychika czym więcej myślimy o jedzeniu to zawsze skusimy się na coś niedozwolonego.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

Witam, przede wszystkim należy się zastanowić czy Pani kolacja nie jest zbyt mała, tzn. czy dostarcza odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych, które zahamują wieczorny głód i chęć podjadania dodatkowej porcji pieczywa. Kolacje powinny być lekkie ale nie powinniśmy wprowadzać zbyt dużych ograniczeń. Najlepiej jeść sałatki ze świeżych warzyw lub (przy zimniejszym okresie) zupy. Nie powinno zabraknąć też białka np. w postaci pieczonej ryby czy porcji piersi z kurczaka. Bardzo cennym składnikiem diety redukcyjnej są także jajka np. pod postacią omletu lub jajecznicy. Jeśli jednak nadal będzie Pani odczuwała pokusę sięgnięcia po pieczywo, proszę starać się zastępować masło np. twarożkiem lub serkiem do smarowania (najlepiej wybierać te o obniżonej zawartości tłuszczu) a biały chleb pieczywem z mąki razowej. Masło nie musi być całkowicie wykluczone z diety ale rzeczywiście ze względu na wysoką kaloryczność oraz zawartość niekorzystnych kwasów tłuszczowych jego ilość zdecydowanie powinna być ograniczana.