Masturbacja a przedwczesny wytrysk

Witam.mam 15 lat i przyznam ze czasem sie masturbuje, mniej wiecej co 2 dni.przeczytalem o chorobie zwanej wytryskiem wczesnym.ja czesto staram sie blokowac wyciek spermy uciskajac czlonka.czy takie praktyki mogly wplynac na moj uklad moczowy jak i plodnosc?z jednej strony czytam ze przy takim wytrysku sperma wkoncu wydala sie z moczema z drugiej ze moge byc bezplodny.
15 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Muszę cię uspokoić. Technika masturbacji jaką stosujesz tylko spowalnia wytrysk a raczej go nie blokuje. Nie wiem dokładnie czy chodziło ci w pytaniu o przedwczesny wytrysk czy o wytrysk wsteczny. Ten drugi w rzeczywistości może być powodem niepłodności. Myślę jednak, że w twoim przypadku nie ma obaw co do tej sprawy. Przyczyną takiej patologii jest niedziałający właściwie zwieracz pęcherza, który nie ulega skurczowi w czasie wytrysku przez co sperma może swobodnie cofać się.

Proponuję unikać stosowania opisywanych "blokad"... Ważniejsze jest unikanie dopuszczania do wytrysku przy niepełnym wzwodzie, taka masturbacja "łapu capu"...
Należy też unikać masturbacji z powodów nieseksualnych, np. dla obniżenia napięcia psychicznego (przed kolokwium, ważnym spotkaniem itp...).
Pornografia, zwłaszcza dewiacyjna i dewiacyjne fantazje przy zachowaniach masturbacyjnych też nie są polecane przez lekarzy seksuologów...
Pozdrawiam.