Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Masturbacja a przedwczesny wytrysk

Witam.mam 15 lat i przyznam ze czasem sie masturbuje, mniej wiecej co 2 dni.przeczytalem o chorobie zwanej wytryskiem wczesnym.ja czesto staram sie blokowac wyciek spermy uciskajac czlonka.czy takie praktyki mogly wplynac na moj uklad moczowy jak i plodnosc?z jednej strony czytam ze przy takim wytrysku sperma wkoncu wydala sie z moczema z drugiej ze moge byc bezplodny.
, 15 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Muszę cię uspokoić. Technika masturbacji jaką stosujesz tylko spowalnia wytrysk a raczej go nie blokuje. Nie wiem dokładnie czy chodziło ci w pytaniu o przedwczesny wytrysk czy o wytrysk wsteczny. Ten drugi w rzeczywistości może być powodem niepłodności. Myślę jednak, że w twoim przypadku nie ma obaw co do tej sprawy. Przyczyną takiej patologii jest niedziałający właściwie zwieracz pęcherza, który nie ulega skurczowi w czasie wytrysku przez co sperma może swobodnie cofać się.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Proponuję unikać stosowania opisywanych "blokad"... Ważniejsze jest unikanie dopuszczania do wytrysku przy niepełnym wzwodzie, taka masturbacja "łapu capu"... Należy też unikać masturbacji z powodów nieseksualnych, np. dla obniżenia napięcia psychicznego (przed kolokwium, ważnym spotkaniem itp...). Pornografia, zwłaszcza dewiacyjna i dewiacyjne fantazje przy zachowaniach masturbacyjnych też nie są polecane przez lekarzy seksuologów... Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy