Masturbacja a zaburzenia erekcji

Witam, mam 19 lat. Masturbuję się codziennie ok. 1 raz, czasem 2. Otóż ostatnio byłem z partnerką i były po prostu zwykłe pieszczoty intymne. Niedługo ma dojść między nami do stosunku. Moja dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości, iż ją nie podniecam. Ostatnio podczas tych pieszczot nawet nie miałem erekcji, z czego moja kobieta bardzo się zasmuciła i chciałbym się zapytać, czy masturbacja może mieć na to wpływ, czy jeśli przestanę sie masturbować problem zniknie? Czy temperatura, w jakiej zachodzi stosunek ma na to wpływ?

Witam serdecznie!
W swoim zapytaniu nie pisze Pan, od jak dawna się Pan masturbuje oraz czy w tym czasie potrzebował Pan zwiększania bodźców seksualnych. Wieloletnia i częsta masturbacja stosunkowo często prowadzi do zaburzeń wzwodu w trakcie zbliżeń seksualnych. Onanizm jest swoistym sposobem rozładowywania napięcia seksualnego, podczas którego dostarczane bodźce utrzymują się na tym samym poziomie. Podczas zbliżenia z kobietą obserwowane są zmienne nasilenia dostarczanych bodźców (przykładowo: pocałunek - stymulacja prącia dłonią - zmiana pozycji - pełna penetracja - zmiana pozycji - seks oralny). W trakcie gry wstępnej oraz wspomnianych przerw nie dochodzi do tak silnych wrażeń jak przy masturbacji, co może prowadzić do problemów z osiągnięciem wzwodu, względnie jego uzyskaniem. W obecnej sytuacji warto byłoby zaprzestać masturbacji, względnie ją ograniczyć. Po kilku tygodniach powinien Pan zaobserwować różnicę. Jeśli tak się nie stanie, konieczna będzie wizyta u seksuologa.
Pozdrawiam