Metoda rekonstrukcji po ACL

Witam Panie Doktorze, jestem po rekonsrukcji Acl, które niestety znów uległo całkowitemu zerwaniu. Mam 20 lat i miłośc do sportu. Proszę mi doradzić najbardziej efektywną metodę rekonstrukcji, dostępną w polskich szpitalach lub klinikach prywatnych; jak rownież podać metodę, którą Pan sam preferuje i wykonuje u swoich pacjentów. Z góry dziękuję, Juliusz.

Zerwanie przeszczepu to rzadkość ponieważ jest bardzo mocny. Są dwie dobre metody z rzepki i ścięgien zginaczy, najważniejsze jest doświadczenie operatora a bardzo ważne rehabilitacja i czas powrotu do sportu. Ja stosuję ścięgna ST GR, mocowanie endobuton i śruba biowchłanialna, przerwa w sporcie 9 mies.