Mięśniak macicy a stosowanie preparatu Esmera

Moja 24 letnia córka ma mięśniaka śródściennego o wielkości 39mm /42mm. jeszcze nie rodziła, lekarz poleca nam leczenie esmerą .Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o tym leku i czy to już trzeba zacząć leczenie. Córka ma obfite miesiączki ,

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

czy ma Pani na myśli lek Esmya? Jeśli tak to jest to jest to modulator receptora progesteronowego. Powoduje zmniejszanie się rozmiarów mięśniaka. Innym sposobem jest usunięcie operacyjne. Pozostawienie mięśniaka bez leczenie może powodować problemy z zajściem w ciążę.

Pozdrawiam.