Mięśniak w ciąży

witam około 3 lat temu podczas rutynowego usg w ciąży, lekarz wykrył u mnie dość dużego mięśniaka, powiedział,żeby się nie martwić ponieważ może on się wchłonąć np po urodzeniu dziecka. Nie kontrolowałam tego po porodzie. Nie czuję żadnych dolegliwości. Czy mogło się stać tak jak powiedział doktor? Czy na badaniu usg można odróżnić takiego mięśniaka np od torbieli czy guza? Wizytę u gin mam za miesiąc...

Witam! Rzeczywiście mięśniaki macicy mogą wchłonąć się samoistnie bez stosowania żadnego leczenia. Jednak to, że nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości nie oznacza jeszcze że zmiany z całą pewnością zniknęły. Na podstawie obrazu usg jesteśmy w stanie odróżnić mięśniaka od torbieli. Proszę spokojnie udać się na wizytę kontrolą u swojego ginekologa.