Mocne bóle pod brodawką sutkową

Witam. Mam 28 lat. Parę dni temu bardzo bolało mnie pod brodawką sutkową. Ból był ostry i nie byłam w stanie nawet się dotknąć ponieważ ból promieniował aż do ramienia. Po paru dniach ból ustąpił, ale wyczuwam guzek (ok 2 cm) Wcześniej na pewno go nie miałam, bo nawet Mąż zwrócił uwagę na to. Co to może być? Jakaś torbiel? Zapalenie? Troszeczkę mnie to nurtuje tym bardziej, że już nic nie boli. No może trochę jak Mąż za bardzo się dorwie ;) Proszę o szybką odpowiedź.

Może to być jakiś stan zapalny w obrębie tk. gruczołowej lub torbieli - w razie nie ustępowania objawów należy wykonać usg. W tym wieku małe prawdopodobieństwo, żeby była to guz nowotworowy - ale jeżeli wyczuwalna zmiana będzie się utrzymywać, warto to wykluczyć.