Moja 5-miesięczna córka często budzi się w nocy

Moja córka skończyła 30.10.2009 5 miesięcy. W nocy budziła się tylko raz do jedzenia, około 3 godz. Jednak od jakiś 2 tygodni nie przesypia dłużej niż 2 godziny i budzi się. Nie chce zasnąć, kołyszę ją w łóżeczku, ale to nie pomaga. A jeżeli już zaśnie to 15 minut i znów się budzi. Nie wiem, dlaczego tak jest. Czy to minie?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Okolica 5-6 miesiąca życia niemowlęcia jest tym okresem, w którym powinnien zacząć wyrzynać się pierwszy ząbek. Jest to na tyle nieprzyjemne dla dziecka, że może ono mieć problemy ze spaniem. Staje się bardziej marudne. Czasem może wystąpić nawet lekka gorączka, ból uszka itp. Oczywiście warto wtedy to skonsultować ze swoim lekarzem pediatrą, aby nie przeoczyć czegoś poważniejszego.

Pragnę Panią uspokoić. Dziecko najgorzej znosi wyrzynanie pierwszych ząbków, każdy kolejny jest mniejszym stresem. Warto już teraz zaopatrzyć się w odpowiedni gryzaczek.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.