Możliwość wymazu z nosa przy antybiotykoterapii

Witam, wydaje mi się że leczenie antybiotykiem nie przynosi efektów być może trzeba na niego zaczekać dlatego boję się przerwać, ale czy mogę podczas przyjmowania go doustnie zrobic wymaz z nosa żeby mieć pewność? Czy dopiero po skończeniu leczenia? Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Milena Lubowicz

Większy sens miałoby skończenie antybiotyku i dopiero kontrola po zakończeniu leczenia.
Pozdrawiam