Możliwość zapłodnienia a ryzyko ciąży

Witam ! Ostatnia miesiączke miałam 14 listopada 2013 r. okres mam co 30 dni . Czy gdy miałam ' dni szczytu ' 2-4 grudzień to była możliwosc zajscia w ciąze 7 grudnia ?! Jeśli tak to duża ? Bardzo prosze o szybką odpowiedz i z góry dziękuje !

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, jest to możliwe. Oczywiście prawdopodobieństwo jest mniejsze niż w czasie owulacji, jednak nie da się go wykluczyć.Należy uznać, że mogło dojść do zapłodnienia. Sugeruję wykonanie testu ciążowego nie wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta nie pojawi się.