Myśli samobójcze i zazdrość o byłej dziewczynie

Witam.. Czy to jest jakas choroba czy jakiś stan w którym Ciagle myślę o swojej byłej... Chce ciągle z nia być ale ona się wacha i nie wie co zrobić i pojechała na dyskotekę i całował sie z innym... Dostałem szoku gdy to usłyszałem i mam ochote się zabic bo nie umiem bez niej żyć. Czuje,że straciłem wszystko... Kolejne pytanie czy watro się zabijać przez kobiete,którą na prawde sie kocha?

Witam, to bardzo ważne, aby Pan zgłosił się po pomoc do psychiatry i/lub psychoterapeuty. Z myślami samobójczymi nie ma żartów. Pozdrawiam

Rozstanie, gdy to jednaj strona chce rozstania a druga nie, zawsze jest bardzo bolesne i potrzeba czasu, by zaakceptować decyzję, pogodzić się z nią i zacząć patrzeć na swoje życie inaczej, zacząć je budować dalej. Może warto, żeby się Pan skontaktował z psychologiem? Poszukał dla siebie wsparcia w kryzysie, a może także nauczył się nowych sposobów i zachowań, które pozwolą lepiej sobie radzić w relacjach.

Witam
Piszesz, że doznałeś szoku na widok Twojej dziewczyny całującej się z innym. Reakcją na tę sytuację są myśli samobójcze, czujesz, że straciłeś wszystko. Rozumiem, że przeżywasz nagłą utratę, to trudne uczucie i stan, jednak jedno i drugie jest Twoje i trzeba go przyjąć z męskim honorem. Tak jest i już. Żyjąc doznajemy różnych uczuć i przeżyć, zbieramy doświadczenie, po to, aby być mądrzejszym w życiu. Doświadczenia są naszym dobrem, bogactwem. Życie biegnie dalej i cała satysfakcja z życia należy i zależy od Twoich decyzji. Skoro masz złe myśli, to natychmiast zwróć się po wsparcie do psychologa, będziesz mógł wygadać problem i poszukać celu i sensu, który będziesz w życiu realizował. Nie inni decydują o naszym życiu, to my kształtujemy swoje życie. Jeśli masz moc niszczenia swojego życia, to również masz moc budowania. Buduj życie tak, abyś mógł szanować sam siebie i był z siebie dumny. Zdobywaj wiedzę, umiejętności, jak najwięcej czytaj, uprawiaj sport. Powodzenia