Na co mogą wskazywać takie objawy 42-latki?

Szanowni Państwo, Mam pewne drobne dolegliwości, które na szczęście w żaden sposób nie przeszkadzają mi w codziennym życiu, ale ponieważ jestem osobą lękową, zwracam uwagę na każdy symptom płynący z organizmu... Jestem kobieta, mam 42 lata i od kilku tygodniu odczuwam pieczenie języka na czubku i czasem po bokach. Nie ma to miejsca ciągle, ale od czasu do czasu. Wydaje mi się że chwilami język w tych obszarach jest też lekko zaróżowiony, tzn widać na nim czerwone kropeczki (brodawki?). Czasem odczuwam też zmieniony smak w ustach, ale też głównie jakby w tym miejscach języka, czyli głównie na koniuszku i bokach. Smak jakby metaliczny..? Pojawia się też puste odbijanie, jakieś 30, 40 razy dziennie, nieznacznie, ale co ciekawe głównie po napojach (nie pije gazowanych). Nie mam zgagi, nie pali mnie w przełyku, brzuch mnie nie boli, wypróżnianie jest prawidłowe, mam normalny apetyt, nie potrafię tego również powiązać z konkretnymi produktami spożywczymi. Mam syndrom białego fartucha i nie przepadam za wizytami u lekarzy, obawiam się że skierują mnie na gastroskopię, co pewnie nie jest zbyt przyjemne
KOBIETA, 42 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry

Opisane objawy mogą świadczyć np o reakcji alergicznej np. na składniki posiłku, niedoboru witamin z grupy B, infekcję grzybicę lub objawy gastryczne, dla tego jest tak ważna wizyta stacjonarna u swojego lekarza pierwszego kontaktu który wykona badanie jamy ustnej zleci odpowiednią diagnostykę lub zleci konsultację stomatologa, laryngologa lub gastrologa to wszystko zależy od badania jamy ustnej i dobrze zebranego wywiadu.

Proszę nie lekceważyć objawów które warto na wizycie stacjonarnej z konsultować objawy z lekarzem.

Pozdrawiam