Na co wskazuje moje badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa?

Badanie MR odcinka L-S krqgoslupa wykonane w przekrojach strzafkowych ipoprzecznych, obrazachTl-, T2-zale2nych oraz STIR wykazuje: poglqbienie fizjologicznej lordozy z prawie poziomym ustawieniem ko6ci krzy2owej. Szeroko56 szpar miqdzykrqgowych jest prawidlowa. poczqtkowe zmiany zwyrodnieniowe trzon6w w postaci wyostrzef ich krawqdzi. Intensywno5i sygnalu z krq2k6w miqdzykrqgowych w obrazach T2-zaleilnych jest prawidlowa- bez zmian degeneratywnych w nich. Objaw6w stenozy kanalu krqgowego nie wykazano. Na poziomie L3/4 widoczne jest daleko-lewoboczne uwypuklenie krq2ka miqdzykrqgowego do kanatu krqgowego na glqboko$6 ok.5mm z uciskiem worka oponowego, bez istotnego ucisku korzeni nerwowych. Na poziomie L4/5 stwierdza siq centralno-dwubocznq protruzje krq2ka miqdzykrqgowego do kanalu , krqgowego na glqbokoSc'ok.5mm z uciskiem worka oponowego i minimalnym uciskiem prawego korzenia nerwowego L4 w otworze miqdzykrqgowym. Na poziomie L5/Sl widoczne jest centralne uwypuklenie krqika miqdzykrqgowego do kanafu krqgowego na glqbokoSi ok.3mm z dyskretnym uciskiem worka oponowego, bez ucisku korzeni nerwowych. Sto2ek rdzeniowy i wl6kna ogona koriskiego prawidlowe w obrazie MR.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? konieczna weryfikacja powyższego wyniku wraz z bezpośrednim badaniem. proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.