Na czym polega zespół cieśni nadgarstka?

Dzień dobry,chciałabym się dowiedzieć na temat zespółu cieśni nadgarstka,dziś byłam na pogotowiu i taką diagnozę lekarz postawił.Mam problem z lewą ręką,która ciągle jest ścierpnięta,w nocy z bolu nie mogę spać,a rano mam obrzęk,który nie daje możliwości norma;lnego funkcjonowania,rękę mam osłabioną.5 lat wcześniej miałam bardzo mocne stluczenie.Na czym polega leczenie,bo mam skierowanie do ortopedy a termin oczekiwania spory,jak sobie mam pomóc by ulżyc ból,z góry bardzo dziekuję.

Witam,
proponowałabym porozmawiać z lekarzem rodzinnym o konsultacji neurologa, ponieważ przy tek silnych dolegliwościach z powodu cieśni możlwe że nerwy są uciśnięte w takim stopniu że potrzebny będzie zabieg. Rozumiem ,że było wykonane usg lub rtg i na tej podstawie lekarz postawił diagnozę.Tymczasem polecam rehabilitację np. fala uderzeniowa lub krioterapia miejscowa i ultradźwięki,prosze wykonywać kilka razy dziennie zimne okłady na nadgarstek , można wykonać trakcję( rozciąganie ) drugą ręką ale nie wiem czy będzie Pani umiała to wykonać.
Pozdrawiam

Witam,

Z tego co Pani opisuje, wygląda to rzeczywiście na zespół cieśni nadgarstka.
Powodem tej choroby jest ucisk troczka zginaczy ( pasmo tkanek uciskające na nerw pośrodkowy z góry) na nerw pośrodkowy, co daje dolegliwości bólowe, drętwienia i zaniki mięśni 3 palców, licząc od kciuka. Proponowałbym konsultację u neurologa i wykonanie badania przewodniztwa nerwowego EMG, a potem w zależności od diagnozy konsultację ortopedy/chirurga plastycznego, celem ewentualnego leczenia.

pozdrawiam

Marek Paul