Naciągnięcie mięśni barku podczas pływania

Witam, Córka trenuje pływanie podczas podciągania na drabince naciągnęła mięśnie barku. Chodzi do fizjoterapeuty. Od 10 dni bierze leki przeciwzapalne nie trenuje ale ból jest nadal w skali 6 na 10. Fizjoterapeuta stwierdził naderwany mięsień. Co można zrobić? Za tydzień córka ma zgrupowanie a nadal boli ręka? Proszę o pomoc bo dla niej to tragedia nie mogąc wyjechać na zgrupowanie.

Witam,
jeżeli badanie kliniczne fizjoterapeuty wskazuje na naderwany mięsień to w takim układzie który? Czy zostało zróżnicowane z bólem z torebki stawowej i pni nerwowych? Jeżeli stan się utrzymuje pomimo leczenia zachowawczego należy uzupełnić jak najszybciej badanie kliniczne badaniem obrazowym (najsensowniej USG, które pokarze w jakim stanie są tkanki miękkie jeżeli rzeczywiście sprawa dotyczy mięśnia, jeżeli struktury kostnej to RTG). Podstawowym zachowaniem w jakiejkolwiek sytuacji bólowej jest NIE wprowadzanie się w ból, ponieważ ból jest informacją zwrotną z ciała o uszkodzeniu. Więc jeżeli świadomie Pani córka będzie wprowadzała się w ból, będzie dokładała do urazu. To co można samemu zrobić w domu to ochładzanie bolesnego miejsca coldpackiem/zamrożonym wkładem do lodówek turystycznych/kawałkiem zamrożonego czegoś (ma przynosić ulgę, jeżeli powoduje nasilenie bólu to nie stosować). Dodatkowo odciążenie w postaci temblaku. Jeżeli boli w nocy to i na noc. Absolutne unikanie pozycji, które powodują ból po to, żeby stworzyć tkankom warunki do gojenia się. Jeżeli nawet do momentu wyjazdu nie przestanie boleć pomimo prób samoleczenia oraz rzetelnego badania klinicznego i leczenia zachowawczego rozwiązaniem będzie pozwolenie wyjazdu jednakże bez możliwości korzystania z zajęć obciążających obręcz barkową (podejście matematyczne, suma za i przeciw, nie wiem czy będzie na tyle wytrzymała, żeby tylko patrzeć na innych jak pracują?). Pozdrawiam