Naczyniaki położone w sąsiedztwie nerwów

Witam! Czy naczyniaki w bezpośrednim sąsiedztwie nerwów VII i VIII są groźne?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim możliwe jest wystąpienie zaburzeń funkcji mięśni mimicznych twarzy oraz zaburzeń słuchu wskutek ucisku nerwów. Możliwość wystąpienia powikłań w postaci wystąpienia krwawienia zależy od rozmiaru zmian i powinna być oceniona przez specjalistę na podstawie badań obrazowych.