Nadmierna potliwość u 9-miesięcznego dziecka a wysoka temperatura w mieszkaniu

Witam. Mój synek ma 9 miesięcy i od miesiąca zauważyłam, że ma mokre dłonie i stopy. Nigdy wcześniej tego nie miał. Czy to może być coś poważnego? Bardzo się tym martwię. Chciałam jeszcze dodać, że mieszkam w bloku, mam tylko jeden pokój i nie mam specjalnie jak wietrzyć mieszkania gdy dziecko jest w domu. Czy może być to też dlatego, że jest za gorąco w mieszkaniu? Bo włoski i kark też ma spocony gdy śpi. Na co dzień chodzi w bodach z długim rękawem i śpiochach, mało kiedy go rozbieram do naga.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione objawy jak najbardziej mogą wynikać ze zbyt wysokiem temperatury w pomieszczeniu.