Nadmierne ciśnienie w odbycie

Witam,mam dość wstydliwy problem związany z nadmiernym ciśnieniem w odbycie, najczęściej podczas silnego parcia na stolec zaraz,kilka minut po zjedzonym posiłku.Zauważyłam też,że przyśpieszyło mi się trawienie.Temat jest dość krępujący ponieważ w cichym pomieszczeniu,zaraz po posiłku i w zależności o tego co się zjadło jest to dość głosne na tyle,że słyszą to osoby siedzące obok,wstydliwe i jednoczesnie niepokojace,bo informuje o nagłej potrzebie udania sie do toalety.Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem patologii organicznych jak i czynnościowych. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Być może wystarczy jednak regularne spożywanie leków, które regulują pracę jelit.