Uczucie rozpierania w odbycie oraz parcia w środku

witam, czy dziwne uczucie rozpierana w odbycie oraz takiego "niby" parcia i wrazenia że coś jest w środku czego może być objawem? doskwiera mi to od dłuższego czasu, czasem pojawiają się wzdęcia. stolce mam normalne, bez jakiś sensacji. trwa to cały dzień jaka moze być przyczyna?

Aleksander Ropielewski

Przyczyn moze być kilka i aby postawić rozpoznanie konieczne jest uszczegółowienie wywiadu, badanie przedmiotowe i byc może wykonanie kolonoskopii.