Napadowe bóle głowy, senność, nerwowość i problemy z pamięcią a guz z tyłu głowy

Witam serdecznie. Mam problem, mianowicie gdzieś od dwóch lat mam napadowe bóle głowy. Często tak silne, że tabletki p/bólowe nie pomagają. Ostatnio miałam dość duży niedobór żelaza. Mam zawroty głowy, problemy z zatokami potrzebuję bardzo dużo snu a i tak jestem ospała i nerwowa. Mam problemy z pamięcią i ostatnio coraz większe. Zmierzam do tego, że na tylnej prawej stronie mam guza wielkości ok 3x3cm, wyczuwalny, twardy, nieruchomy.Dużo czytałam na temat kostniaka. Czy to może mieć powiązanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy zdecydowanie wymagają diagnostyki. Powinna się Pani zatem udać do specjalisty neurologa, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania obrazowe - CT/MRI głowy. Teoretycznie opisane zmiany mogą mieć związek z guzem (kostniakiem), aczkolwiek nie muszą. W celu ustalenia przyczyny objawów konieczna jest dokładniejsza diagnostyka!