Napadowe wyładowania zespołów fali wolnej z ostrą w EEG

Wyniki badań EEG chłopca, 11 lat. Rytm alfa obecny, nieregularny o częst. 9-13Hz i amplit. ok. 20-17 uv. W obustr. odprow. zwłaszcza skroniowo-potylicznych z przewagą strony prawej występują w sposob ciągły fale theta, ostre i wolne ostre o częst. 3-4 Hz i amplit. 60-120 uv oraz napadowe wyładowania zespołów fali wolnej z ostrą i iglica-fala o amplit.ok.90-170uv. R.Z.slabo wyrażona, Hv nasila zmiany napadowe

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety, nie możemy na nie odpowiedzieć, ponieważ dotyczy ono interpretacji wyników badań.

Dokładna interpretacja badania EEG jest niemożliwa bez znajomości dodatkowych danych takich jak: główne objawy i powód wykonania badania EEG (czy jest podejrzenie występowania napadów padaczkowych?, czy może dziecko ma zdiagnozowaną padaczkę? jeśli tak, to jak często występują napady i jak wyglądają?), czy występuje opóźnienie rozwoju psychoruchowego?, czy dziecko przyjmuje leki, a zwłaszcza leki przeciwpadaczkowe?.  Ponadto, jeśli badanie EEG jest wykonywane po raz kolejny, to duże znaczenie ma porównanie go do badań poprzednich.

Proszę skonsultować wyniki badań z lekarzem, który zlecił badanie. On po zebraniu dokładnego wywiadu i zbadaniu dziecka zdecyduje o podjęciu ewentualnego leczenia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl