Nasilenie rumienia na twarzy

Od mniej więcej pół roku mam problem z twarzą. Początkowo zaczęło się dość niewinnie od rumienia pod okiem, który mi specjalnie nie przeszkadzał i sądziłam , że sam zejdzie. Jadnak ta się nie stało i po miesiącu udałam się do Pani dermatolog, która przepisała mi afloderm i telefexo (aflodermem smarowałam dopóki rumień nie znikł, a tabletki przez 7 dni ). Problem pojawił się ponownie po około tygodniu od zaprzestania leczenia ze zdwojoną siłą. Dodatkowo rumień pojawił się po drugiej stron

Dopiero konsultacji można ocenić, czy przyczyną jest nadreaktywność naczyń i skłonność do trądzika różowatego czy to rodzaj pokrzywki naczynioruchowej bądź alergia. Przyczyną może też być niewłaściwa pielęgnacja skóry lub działanie uboczne stosowanych na stałe leków. W zależności od przyczyny, stosuje się odpowiednią kurację.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.