Czy to może być trądzik różowaty w fazie rumienia?

Witam, 3 tygodnie temu lekarz pierwszego kontaktu zdiagnozował u mnie alergię kontaktową skórna na twarzy w okolicach policzków i nosa. Przyczyną było uczulenie na krem który nałożyłam na noc. Zaprzestalam używania go. Lekarz przepisał mi lek sterydowy w kremie, użyłam go tylko 2 razy bo skóra mnie bardzo piekła. Kupiłam w aptece maść że sterydami ale nie taka mocna. Używałam jej przez 1 dzień. Wysypka ustąpiła ale nadal po 3 tygodniach pod wpływem stresu czy wysokiej temperatury pojawia mi się palący rumień na twarzy. Jest on zlokalizowany tylko na policzkach, jest różowy i po jakimś czasie mija. Chciałabym się dowiedzieć czy to może być "pozostałośc" po alergii? Czy to przejdzie? Czy to może być trądzik rozowaty w fazie rumienia? Nigdy nie miałam problemów że skóra a moja karnacja nie należy do najjaśniejszych.

Dzień dobry, może to być początek trądziku różowatego. Skórę należy obserwować dalej i to co zaostrza rumień należy ograniczać. Powinna się Pani udać na konsultację do specjalisty aby obejrzał skórę i dobrał pielęgnację.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka