Następna ciąża po poronieniu - kiedy mogę rozpocząć starania?

Witam!
W czwartek miałam zabieg łyżeczkowania. Byłam w 11 tygodniu i niestety poroniłam. Jestem zaniepokojona, bo cały czas krwawię, a do tego dostałam gorączki. Nie wiem, czy to jest normalne po takim zabiegu, czy może dostała się jakąś infekcja. Chciałabym też dowiedzieć się, po jakim czasie mogę zacząć kochać się z moim mężem i po jakim czasie mogę znów próbować zajść w ciążę?
Czytałam na różnych stronach wypowiedzi i są podzielone zdania, bo kobiety nawet przed dostaniem pierwszej miesiączki uprawiały seks i ponownie zaszły w ciążę. Czy to jest niebezpieczne dla mojego organizmu i dla rozwoju mojej następnej ciąży? Czy warto już próbować? Czy lepiej poczekać?
Rozmawiałam w szpitalu z lekarzem i powiedział mi, że nie ma na to odpowiedzi, że zależy to od stanu psychicznego pacjentki, a macica nie jest po takim zabiegu mocno zraniona i goi się w ciągu 2 tygodni. Tak, że nie wiem, czy wierzyć temu lekarzowi, czy wypowiedziom innych kobiet, które przeżyły to samo co ja, czy może po odpowiedzi eksperta właśnie jemu.
Czekam na odpowiedź.

Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności zachęcam do wizyty u ginekologa, w celu określenia przyczyny Pani krwawień. Przyznam, że krwawienia z towarzyszącą gorączka są niepokojące. Jeżeli towarzyszy temu ból, radziłabym, jak najszybciej udać się na konsultację.
Jeśli chodzi o ponowne rozpoczęcie prób poczęcia, radziłabym odczekać około 3 miesięcy. Jest to minimalny czas, jaki organizm potrzebuje do uregulowania po poprzedniej ciąży. Proszę pamiętać, że w trakcie poprzedniej ciąży nie doszło jedynie do powiększenia macicy, ale także do wielu zmian hormonalnych i czynnościowych. Badania wykazują, że ciążę poczętą po 3 miesiącach po poronieniu częściej kończą się pomyślnie.
Pozdrawiam