Nerki i zbyt duża ilość kreatyniny

Moja mamusia ma problemy z nerkami, a konkretnie wydzielają za dużo kreatyniny. Jak jej pomóc? Co robić, by bylo jej mniej i skąd się jej tyle bierze? Co jest przyczyną jej występowania?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bardzo proszę doprecyzować pytanie - czy chodzi o podwyższony poziom kreatyniny we krwi?Jaki konkretnie jest wynik kreatyniny i mocznika, ew. innych badań.