Nerwica lękowa a bóle szyi i głowy

Witam! Od dluzszego czasu mam nerwice lękową. Mam bardzo spięte miesnie barkow oraz bole szyi i glowy, glownie z tylu. Moim problemem sa klujace, przeszywajace bole polowy glowy, promieniujace do oka , gdy pochylam glowe na lewa strone czuje uciski i bol miesni po prawej stronie szyi. Spie w bardzo niewygodnej pozycji, glownie na lewym boku, z mala poduszka pd glowa. Bol miesni czuje rano i jest on podobny do uczucia zbyt krotkich miesni na szyi. Czy to zwyrodnienie i skad te klujace bole?

Jeśli leczy się Pani na nerwice to bóle są prawdopodobnie nerwicowego pochodzenia. Pytanie czy wykluczyła Pani somatykę? Jeśli nie, warto to zrobić. Jeśli badanie nie potwierdzi zaburzeń organicznych, zachęcam do pracy teraputycznej.