Czy nerwica lękowa może wciąż nawracać?

Witam....moje objawy mnie paralizuja jednym slowem...zdiagnozowano u mnie nerwice lekowa 6 lat temu....leki i psychoterapia pomogly lecz na krotki okres z tego co widze bo co jakis czas borykam sie z dusznosciami bolami w klatce piersiowej tepy bol z tylu glowy oslabienia leki natretne mysli bole plecow napiecia miesni zawroty glowy....badania jakie robie gdy czuje sie ljuz fatalnie i boje sie ze to serce wychodza dobre....jedynie co mi dolega to rozczep kregoslupa i lordoza szyjna oraz wypadanie platka mitralnego....czy nerwica lekowa moze sie wciaz nawracac??? Czy idzie sie z niej wyleczyc?? Dodam ze leki na nerwice biore a psychoterapie zaczynam od pazdziernika (taki termin dopiero ) ...kobieta lat 46

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zacznę od tego, że ucieszyło mnie, że wkrótce podejmie Pani (przypominającą) psychoterapię (równolegle z farmakoterapią) co jest komplementarną oraz efektywną forma terapii.

Najbardziej optymalną jest psychoterapia poznawczo-behawioralna.

Proces terapeutyczny jest procesem wymagającym czasu, otwartości, zaangażowania oraz aktywnej współpracy z Terapeutą.

Z przesłaniem dla Pani tylko pomyślności i satysfakcjonującego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Szanowna Pani,
zaburzenia lekowe skutecznie leczy się metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej,
farmakoterapia leczy objaw, nie leczy przyczyny problemu, w związku z tym, objawy mogą się nasilać.
Pozdrawiam serdecznie