Nerwica lękowa a brak motywacji

witam mam nerwice lekową i biore escitalopram od okolo 3 mcy juz po 2 mcach bylo dobrze ale teraz znowu sie leki pojawily, rano nie chce mi sie wstac jestem caly czas spiaca bol gowy zawroty głowy i uczucie ze zemdleje no i te problemy z oddychaniem.Nastąpił tak jakby nawrót choroby na poczatku bralam 1 tabl. 10 mg a lekarz kazał mi zwiekszyć do 1,5 tabl i nic lepiej nie jest.Mówił jeszcze zeby narazie te objawy nerwicowe p-rzetrzymac ale ja nie moge normalnie funkcjonowac, psycholog tez chodze

Dzień dobry,

Najlepiej jak porozmawia Pani z własnym psychoterapeutą, który Panią zna i Pani historię leczenia.

Witam serdecznie. Warto udać się na psychoterapię. Nie wiem czy psycholog do którego Pani chodzi jest również psychoterapeutą jeśli nie to warto takiego poszukać. Z mojego doświadczenia zawodowego wynika, że samo przyjmowanie leków najczęściej nie wystarcza, ponieważ leki tylko łagodzą objawy ale nie likwidują źródła trudności. Pozdrawiam.

Witam,

w leczeniu stanów lękowych bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych sytuacjach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje najlepsze długoterminowe rezultaty.

Stany lękowe mogą wracać w trakcie kuracji, jednak proszę zwrócić uwagę, czy przypadkiem nie radzi sobie Pani z nimi lepiej niż wcześniej?

Pisze Pani, że jest pod opieką dwóch specjalistów, zarówno lekarza jak i psychologa, najlepiej więc będzie stosować się do ich zaleceń. Gdyby z jakiegoś powodu nie miała Pani do któregoś ze specjalistów zaufania, zawsze może Pani umówić się na wizytę do kogoś innego i zweryfikować otrzymane informacje.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel