Nerwica wegetatywna a odpowiednia terapia

lekarze postawili diagnoze nerwica wegetatywna depresja i jest mi zle ciagle nawroty nawroty itd. leki i psychoterapia nie ma rezultatu 10 lat w tym siedze. chodzilem na psychoterapie ale lekarz jest naiwny nie mowilem wszystkiego a on szuka w pierdolach jakis z dziecinstwa itd.smiech a prawdziwa przyczyna mojej choroby to krzywy dlugi szpiczasty nos jak "baba jaga" i wielkie dziury w nosie . od 14 roku zycia mysle o operacji plastycznej a mam 33 ludzie sie smieja z nosa a nerwica jak wyleczyc?

Witam,

Najlepiej byłoby aby spróbował Pan skorzystać z terapii poznawczo - behawioralnej. Jest to najbardziej skuteczna forma terapii traktująca nerwicę. Warto byłoby popracować nad samooceną i akceptacją siebie - problemy w tych obszarach mają często odzwierciedlenie w nękających nas lękach. Oczywiście może to nie zmienić Pana nastawienia do nosa. Osobiście uważam, że wszystko jest dla ludzi więc jeżeli czuje Pan, że lepiej żyłoby się Panu z innym nosem to może warto zastanowić się nad operacją. Radziłabym tylko odpowiedzieć sobie na pytanie czy po operacji problemy znikną, czy istniej prawdopodobieństwo, że będzie coś kolejnego czego Pan w sobie nie akceptuje?

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska