Niedoczynność tarczycy a podwyższenie poziomu TSH

Dwa lata mam niedoczynność tarczycy. Ostatnio moje TSH uległo podwyższeniu z 2,7 na 3,7 uIO/ml. Lekarz endokrynolog podwyższył dawkę leku Letrox 25 ug na 50 ug przez 5 dni i 75 ug przez 2 dni w tygodniu. Kilka dni temu na mojej szyi tam gdzie jest tarczyca pojawiła się czerwona, swędząca plama o średnicy 5 cm. Plama ciągle się powiększa. Smarowanie nawet łagodnymi, dziecięcymi kremami nie przynoszą ulgi. Chciałam zapytać do jakiego lekarza mam się udać z tym problemem?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

zmianę powinien obejrzeć dermatolog który stwierdzi jakie ma podłoże, być może pojawiła się u Pani alergia.

Pozdrawiam