Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedoczynność tarczycy po leczeniu nadczynności

Witam Chorowałam na nadczynność tarczycy, po kuracji jodem przeszła w niedoczynność. 2 lata temu podczas spaceru mostem nagle zrobiło mi się niedobrze mocne zawroty głowy( przez widok płynącej wody ). Brałam betaserc propranolol, przeszło. Teraz od kilku dni odczuwam nerwowość, napięcie, lekką panikę BEŻ ŻADNEGO POWODU. Czy może mieć to związek z hormonami? Dziś się tak czuję (trwa to od ok. 2 tyg) . Miałam drugi ( po tym na moście) atak paniki - na ruchomych schodach. Czy to lęk napadowy?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

W takiej sytuacji ważne są badania medyczne. Gdy wyniki są dobre wtedy szuka się przyczyn w sferze emocjonalnej. Warto zrobić sobie wtedy dobre badania psychologiczne u psychologa, który jest też psychoterapeutą i zrobi pogłębioną diagnozę.

umów wizytę 0

Na początek warto skonsultować się z endokrynologiem. Jeśli wykluczy somatyczne (np związane z hormonami tarczycy) podłoże trudności, warto zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty (podłoże zaburzeń będzie wówczas najprawdopodobniej emocjonalne).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety