Niepewność, brak siły a poczucie zadowolenia

WITAM SERDECZNIE. Od wielu lat cierpię na poczucie bezsilności wobec wszystkiego co mnie otacza.Poczucie lęku,niepewnosci i braku siły do działania.Trudności z koncentracją,stres,płaczliwość i strach przed tym co bedzie. Brak perspektywy. Zmiana nastrojów,huśtawka emocjonalna.Brak mi poczucia pewności siebie.Brak poczucia zadowolenia z czegokolwiek a jesli sie pojawi to trwa krótka chwilę. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Witam,
Z pani opisu wynika, że jest pani w obniżonym nastroju, nic pani nie cieszy i jeszcze brakuje pani pewności siebie.
Proponuję udać się do specjalisty z tym problemem, ponieważ zostawienie go samemu sobie może skutkować pogorszeniem pani stanu psychicznego. Dobrym pomyslem byłaby rozmowa z psychoterapeutą.
Pozdrawiam

Proszę skorzystać z pomocy psychologa/ psychoterapeuty np. w Poradni Zdrowia Psychicznego na NFZ lub prywatnie. Uzyska tam Pani nie tylko wiedzę na temat tego co się z Panią dzieje, jakie jest źródło, ale również terapia pozwoli zmienić sytuację, która i tak już trwa zbyt długo. Zmniejszy to objawy, złagodzi napięcie i niepokoje. Pozdrawiam

Dzień dobry, pani objawy wskazują na zaburzenia nastroju, jeżeli stan taki utrzymuje się już od dłuższego czasu zachęcam do kontaktu ze specjalistą. Myślę, że warto rozpocząć od konsultacji psychologicznej. Psycholog doradzi pani dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.