Nieproporcjonalna figura 25-latki

Witam, mam 25 lat, 170 cm wzrostu i ważę 64. Moim problemem jest bardzo nieproporcjonalną figurę. Mam szerokie ramiona, grube ręce oraz duży brzuch, noszę rozmiar 40. Dół sylwetki mam bardzo chudy, wąskie biodra i bardzo chude nogi( jak nastolatka) rozmiar spodni to 36/38. Wyglądam nie korzystnie, nie mówiąc o problemie z zakupem np. sukienek. Proszę o pomoc, konkretną radę. Pozdrawiam Paulina.

Mgr Barbara Paluch Dietetyka

Witam,
Pani Paulino masa ciała do wzrostu jest odpowiednia. Niestety często jest tak, że tkanka tłuszczowa rozkłada się nie równomiernie, stąd zaburzony wygląd sylwetki.
Proponuję włączyć aktywność fizyczną, najlepiej ćwiczenia na siłowni, gdzie instruktor pokażę jakie ćwiczenia wykonywać aby poprawić kształt sylwetki.

Pozdrawiam Barbara Paluch, Mój Dietetyk Poznań

W takiej sytuacji powinna Pani zastosować specjalny trening kształtujący sylwetkę i ciało, którego celem będzie rozbudowa dolnych partii mięśniowych. Plan treningowy powinien rozpisać dla Pani dobrej klasy trener personalny, najlepiej z doświadczeniem w takim zakresie. Oczywiście kontakt osobisty jest zawsze najlepszy, ale nawet jeżeli nie ma Pani takiej możliwości to wielu z nich udziela konsultacji za pośrednictwem internetu.