Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieszczęśliwa miłość u 23-latki

Dzień dobry, Od dwóch lat jestem nieszczęśliwie zakochana. Cały czas myślę o osobie, która bardzo mocno mnie zraniła i pomimo racjonalnych argumentów, nie potrafię zmienić swoich uczuć. Nie pomogła przeprowadzka, zmiana pracy, środowiska i rozpoczęcie studiów. Nie widuję tej osoby od dawna, nie mamy kontaktu. Czy to jest już problem psychologiczny i powinnam się udać z tym do specjalisty? Wpłynęło to na moje kontakty towarzyskie, nie potrafię z nikim nawiązać już bliskiej relacji. Mam 23 lata.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Zespoły otępienne a depresja

W przypadku chorzeń otępiennych, np. alzheimerem, nasilenie objawów może wystąpić na skutek depresji. O zależności między zespołami otępiennymi a depresją wypowiada się psychiatra Agnieszka Jamroży.

Witam,
z Pani opisu wynika, że przeszły związek, relacja nadal dość silnie wpływa na Pani samopoczucie i relacje nawiązywane z innymi osobami. Z tego względu zachęcałabym do skorzystania z konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. Warto wiedzieć, ze specjaliści Ci pomagają spojrzeć na sytuację, własne doświadczenia z innej perspektywy, a także wskazać możliwości poradzenia sobie z doświadczanymi trudnościami. Nie znaczy to, że u osoby, która zwraca się na taką konsultację trzeba stwierdzić jakieś zaburzenia natury psychicznej.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety