Nietolerancja glukozy w 26 tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 26 tygodniu ciąży. Stwierdzono u mnie nietolerancję glukozy. Profil dobowy glikemii: na czczo - godz. 7 - 3mmol/l, godz. 10 - 7,4 mmol/l, godz. 13 - 5,2 mmol/l, godz. 15 - 6,3 mmol/l, godz. 17 - 5,5 mmol/l, godz. 20 - 5,6 mmol/l, godz. 22 - 6,3 mmol/l. HBA1C% - 5,2. Zastosowałam się do diety cukrzycowej. Bardzo proszę o inf. czy te wyniki są bardzo niepokojące i jak często badać poziom glikemii glukometrem, aby odpowiednio go kontrolować. Dziekuję.

witam, oczywiscie musi Pani silnie przestrzegac diety wyniki nie sa bardzo złe jednak nie zmienia to faktu ze diete musi byc scisła nalezy wystzregac sie wszystkich produktów z wyzszym niz 55 IG (indeksem glikemicznym) podstawa jest jedznie regularne co 3-3,5 godziny picie duzej ilosic wody- nie płynów, cukier warto mierzyć kazdego dnia na czczo

Witam, czy ten profil glikemii dotyczy okresu sprzed wprowadzenia zasad diety "cukrzycowej", Jeśli tak, to mam nadzieję, ze obecne cukry są niższe. gdyby jednak sytuacja dotyczyła czasu bieżącego, to należy z takimi wynikami jak najprędzej zgłosić się do lekarza, gdyż są to wartości za wysokie.
Samokontrolę glikemii w ciąży zaleca się prowadzić na czczo oraz w 1 godzinę po głównych posiłkach (czyli co najmniej 4 razy dziennie), w razie podwyższonych cukrów niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!

Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl