Nieznaczne zwiększenie ilości płynu dotyczy pochewki ścięgna m. strzałkowego krótkiego

Proszę o interpretację usg stawu skokowego, uraz był w połowie marca: "Nie stwierdzono zwiększenia płynu stawowego. Nieznaczne zwiększenie ilości płynu dotyczy pochewki ścięgna m. strzałkowego krótkiego o cechach zaawansowanej tendinopatii z dominowaniem tkliwości podstawy V kości śródstopia. Obraz wskazuje na uszkodzenie typu drugiego".Dowiedziałam się że nie powinnam obciążać nogi, a ja cały czas chodziłam o kulach i w ortezie, bo lekarz twierdził, że staw wygoi się szybciej jak będę chodzić

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jedyne co można zrobić w tej chwili to obciążać kończynę. Zmiany są typowymi powikłaniami urazu. Potrzeba czasu do pełnej rekonwalescencji.