Niska samoocena u 36-latka

Często stresują mnie drobiazgi, sytuacje, nad którymi inni przechodzą do porządku dziennego. Stresuje mnie również to, że nieraz słyszę pod swoim adresem, że jestem niezaradny. Choć pracuję nad sobą, to i tak w mniemaniu wielu jestem niezdarą. Zresztą bardzo często w dzieciństwie słyszałem pod swoim adresem "ciapa", "niezdara", "ty w życiu sobie nie poradzisz", "jak my przeminiemy, tj. rodzice, to zginę". I te słowa jakby wracają, gdy coś mi nie wyjdzie w życiu. Jak sobie z tym poradzić?

Tu by się przydał dłuższy proces psychoterapii, ponieważ korzenie Pana zachowań sięgają dzieciństwa. W Pana mieście jest wielu wspaniałych psychoterapeutów, zachęcam do skorzystania z ich pomocy. Pozdrawiam i życzę powodzenia!