Nudności i ból głowy, brak władzy w kończynach i omdlenia

Mam 40 lat.W ciagu ostatniego roku zemdlalam kilka razy .Lecz u mnie zanim dojdzie do utraty przytomnosci potrafi minac 3 godziny ,a to co sie ze mna dzieje to cos okropnego.Nudnosci,bol glowy,brak wladzy w nogach i rekach,czasami nie moge nawet mowic.Po takim ataku zawsze mija od 5 do 6 godzin zanim wszystkie objawy mina.Zostaje tylko okropne zmeczenie. cisnienie mam 190/110 albo 175/93 lub 180/100 lecz lekarz powiedzial ze to nic nadzwyczajnego.co mam robic w tej sytuacji

Zdecydowanie trzeba przyczynę problemów wyjaśnić.
Przede wszystkim ocena stanu zdrowia przez lekarza rodzinnego także pod kątem problemów kardialnych.
Jeżeli lekarz będzie uważał że objawy mogą mieć podłoże neurologiczne zaleci badanie u specjalisty.I wtedy tez zapadnie decyzja ,co należy diagnostycznie wyjaśnić ( eeg,usg Doppler przepływów naczyniach dogłowowych,inne.

Pozdrawiam serdecznie