O czym może świadczyć mój stan zdrowia?

Nie wiem juz co mi jest... Ciagle czuje sie zle, nie czuje swiata, nic mi nie wychodzi, jestem taki bez zycia, apatia totalna, wychodze na zewnatrz trenowac z przyjaciolmi i nie mam sily, brak kreatywnosci, doslownie nic. Czasami przychodza dni, ze wracam do zycia, to wszystko zanika i czuje sie idealnie. Od kilku lat z tym walczy i to na 100 roznych sposobow. Mam od dawna zdrowa diete, spie 8-9h, pije duzo wody, kilka razy w tygodniu cwicze parkour, mimo ze meczy mnie kilka pompek majac dziwne takie wrazenie jakbym mial pasc. Mam tak od kilku dobrych lat, chodzilem do psychologa, dlugo leczylem sie antydepresentami ale nic nie pomoglo, 0 zmian, badalem sie, wszystko w normie: cukier, mocz, krew, tarczyca, bez zastrzezen... To jest takie odczucie jakby byla dodatkowa powloka miedzy tym swiatem a mna, w dni w ktore to mija nawet negatywne emocje mnie ciesza i to bardzo, bo to odczuwam... Moj mozg tez dziala slabo. Kiedys mialem dluzszy okres objadania sie gdize potrafilem jesc prz3z caly dzien slodycze, wyszedlem z tego... Co moze mi byc? Ja juz naprawde nie wiem, od tak dawna walcze o to by zyc jak czlowiek...

Szanowny Panie,

Z tego co pan pisze wynika, że podstawowe badania nie wskazują na brak równowagi hormonalnej czy schorzenie medyczne. Moim zdaniem warto skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą, ponieważ prawdopodobnie jest to problem natury psychicznej.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest rekomendowaną metodą pracy z problemami takimi, jak ten, z którym pan się boryka, a także istnieją rzetelne dowody naukowe wskazujące na jej skuteczność w zapobieganiu nawrotom.

Pozdrawiam.