Czy ta informacja mogła zakłamać prawdziwy obraz stanu mojego zdrowia?

Dzien dobry. Rok temu dowiedzialam sie ze choruję na pcos, wyniki insuliny wyszly nieprawidlowo ponieważ lekarz stwierdzil ze zbyt dlugo pilam roztwor. Mam niedowagę, 162cm wzrostu i waze 43-45kg (waga sie waha). Lekarz endokrynolog na podstawie badan ze szpitala przepisal mi glucophage xr 500mg. I tu sie zaczyna problem. Pytal czy ktos z rodziny choruje na cukrzyce, bylam przekonana ze cierpi na nia dziadek a wiec tak odpowiedziałam. Dzis sie dowiedziałam ze on jednak nie ma cukrzycy, tylko tak o bada sobie stan cukru. Czy ta informacja mogla zaklamac prawdziwy obraz stanu mojego zdrowia? Slyszalam ze cukrzyca jest genetyczna i obawiam sie czy przez moja pomyłkę aby napewno zażywam dobry lek, w internecie naczytalam sie ze po metmorfinie się chudnie, a ja juz mam z tym problem i czasem przyznam sie ze z nerwow zbyt malo jem. Czy powinnam dalej ja przyjmowac zgodnie z zaleceniami lekarza, czy moge narobić sobie krzywdy przez pomylenie tak ważnych informacji? Dodam rowniez, ze lekarz pytal czy czuje sie ospala i czesto nie mam na nic sily, odpowiedź byla twierdzaca bo niestety tak mam nagle mega silne ataki na słodkie, lub w innych dniach przez miesiac potrafi mnie od slodyczy odciagac..

Dzień dobry,

Zespół policystycznych jajników (PCOS) dotyka od 8% do nawet 13% kobiet w wieku rozrodczym i jest związany z zaburzeniami funkcji reprodukcyjnych oraz metabolicznych. Wśród najczęstszych objawów klinicznych choroby wymienia się: zmniejszoną częstotliwość owulacji,

nieregularne cykle miesiączkowe, obniżoną płodność, wysokie stężenie testosteronu, trądzik, niepożądany wzrost owłosienia ciała i/lub twarzy,

podwyższony poziom insuliny i/lub insulinooporność oraz zaburzenia gospodarki lipidowej organizmu. Lekarz endokrynolog wypisał Pani lek glucophage, którego substancją czynną jest metformina głównie ze względu na nieprawidłowe wyniki badania insuliny we krwi, a nie dodatni wywiad rodzinny w kierunku cukrzycy. W celu poprawy kondycji zdrowotnej i złagodzenia objawów PCOS zachęcam do zainteresowania się dietą DASH oraz suplementacją diety o udowodnionej naukowo skuteczności działania.

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas

Dietetyk Kliniczny Kraków

Dietetyk Sportowy Kraków

Dietetyk Kliniczny Online

Dietetyk Sportowy Online

https://www.mateuszdurbas.pl/

https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/

https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl